JULIOL

Dies 5 + 12 + 19 + 26 21.30 H BALL D’ESTIU A LA PLAÇA. BALL EN LÍNIA AMB IVAN I BERNAT RIERA I GERMANS MORRO. PLAÇA DE SANTA MARIA LA MAJOR

Dies 6 + 13 + 20 + 27 21.30 H BALL D’ESTIU A LA PLAÇA. BALL DE SALÓ AMB TONI ZAMBRANA. PLAÇA DE LA LLIBERTAT

Dies 7 + 14 + 21 + 28 21.00 H INCAJAZZ 2019. DIA 7 EVA FERNÁNDEZ, VEU I SAXO SOPRANO. DIA 14 DEJAZZVU, QUINTET DE JAZZ. DIA 21 MURIEL GROSSMANN, SAXOFONISTA. DIA 28 GLISSANDO BIG BAND, JAZZ I SWING. ENTRADA-DONATIU: 2 € A BENEFICI D’UNAC. CLAUSTRE DE SANT DOMINGO

Dia 13 21.00 H MELENDI, MI CUBO DE RUBIK. VENDA D’ENTRADES A DISCOS BABA INCA. QUARTER GENERAL LUQUE. 23.45 H GRAN VERBENA DE QUINTOS. ENROCKATS, DISCCOVERS, PHILANTROPIC LIVE SHOW. PLAÇA DE MALLORCA

Dia 16 20.00 H VALERIA VEGAS: VESTIDAS DE AZUL. ANÀLISI SOCIAL I CINEMATOGRÀFICA DE LA DONA TRANSEXUAL ALS ANYS DE LA TRANSICIÓ ESPANYOLA. CASAL DE CULTURA

Dia 18 18.00 H SUS INFANTIL A LES FESTETES D’INCA. INDÍGENA ÀGUILA BLAVA. PLAÇA DE SANTA MARIA LA MAJOR. 19.30 H SUS A LES FESTES PATRONALSPLAÇA D’ESPANYA. III SENÉN’SIERRORECORREGUT DES DE LA PLAÇA D’ESPANYA FINS A LA PLAÇA DE TOROS. FESTA DE L’ESCUMAPLAÇA DE TOROS

Dia 19 17.00 H ORGULLOSAMENT INCA. 4T FESTIVAL LGTBI. BORIS IZAGUIRRE – TOPACIO FRESH – YURENA – PAPA TOPO – VIVIAN CAOBA – PEP NOGUERA. CONTACONTES LGTBI – PINTACARES – RUA PELS CARRERS DEL CENTRE – ACTUACIONS – FOODTRUCKS. PLAÇA D’ESPANYA. 18.30 H EXHIBICIÓ DE NATACIÓ SINCRONITZADA. CLUB ESPORTIU SINCRO INCA. PISCINA MUNICIPAL MATEU CAÑELLAS

Dia 20 17.00 H XOP PARK. FESTA AQUÀTICA INFANTIL. PLAÇA DE LA QUARTERA. 17.00 H FESTA DE S’AIGUA SART. PROHIBIDA L’ENTRADA A MENORS DE 16 ANYS. QUARTER GENERAL LUQUE. 22.00 H LA FRONTERA – EL HOMBRE 80 – 2 PÁJAROS A TIRO – CIRKO – DJ CONVIDAT. ENTRADA GRATUÏTA. PLAÇA DE MALLORCA. 22.00 H VERBENA. GRUP TRÉBOL. ORQUESTRA GALATZÓ. PLAÇA DE LA LLIBERTAT.

Dies 20 + 27 21.00 H NO ÉS RES I ÉS MOLT. TEATRE BALLARUGUES. PREESTRENA DIA 20. ESTRENA DIA 27. RECOLLIDA D’ALIMENTS EN BENEFICI DE CREU ROJA INCA. CASAL DE CULTURA

Dia 21 8.30 H VII CRONOESCALADA AL PUIG DE SANTA MAGDALENAPUIG DE SANTA MAGDALENA. 22.00 H NIT DE TRIBUTS. MECANO I ALEJANDRO SANZ. ENTRADA GRATUÏTA. PLAÇA DE MALLORCA

Dia 22 21.30 H NIT DE L’HUMOR. CHELY CAPITÁN. CARLITOS. XAVI CANYELLES. PLAÇA D’ESPANYA

Dia 23 19.00 H XXV MILLA CIUTAT D’INCA MATEU CAÑELLAS. NOVETAT CURSA 5 KM. WWW.ELITECHIP.NETGRAN VIA DE COLOM

Dia 24 20.00 H INCA JAZZ REUNION. SPEED BOP QUINTET. PLAÇA D’ESPANYA. 20.00 H RHYTHM NATION INCA DANCE STUDIO. CREWS I CLASSES D’ESTILS. PLAÇA DE MALLORCA

Dia 25 20.00 H INCA BALLA 2019. MOSTRA DE MODALITATS I ESPECIALITATS DE BALL. PLAÇA DE MALLORCA. 22.00 H INFINIT EMOCIONARI. PRESENTACIÓ DEL DISC DE MARGA ROTGER. ENTRADES A LA VENDA. CLAUSTRE DE SANT DOMINGO

Dia 26 10.00 H MERCADET YEYÉCARRER MAJOR. 20.30 H X SOPAR A LA FRESCA. VI CONCURS DE DECORACIÓ DE CARRERS. TEMÀTICA “ELS 60, 70 I 80”. PLACES I CARRERS D’INCA. 23.00 H VERBENA YEYÉ. LA DÉCADA PRODIGIOSA. PLAÇA D’ESPANYA. 00.00 H GRAN “WATEQUE” INCA YEYÉ. DJ JUAN CAMPOS. CARRERS DEL BORN I DE LA MURTA

Dia 27 17.00 H FESTA DE L’AIGUA INFANTILPLAÇA DE MALLORCA20.30 H XXXIII TROBADA DE BALLS REGIONALS CIUTAT D’INCA. MEMORIAL JOAN FERRER. REVETLERS DES PUIG D’INCA. PLAÇA D’ESPANYA. 21.00 H LLIURAMENT DELS PREMIS LITERARIS PARE COLOM 2019. CONCERT DE DONALLOP: L’ERA DE LA CRISÀLIDE. CLAUSTRE DE SANT DOMINGO. 22.00 H VERBENA. TONI ZAMBRANA. ORQUESTA OASIS. PLAÇA DE LA LLIBERTAT

Dia 28 21.30 H MATANCERES 5.COM “SA SAGA CONTINUA”. OBRA DE TEATRE A CÀRREC DE DIABÉTICAS ACELERADAS. PLAÇA DE TOROS

Dia 29 19.00 H BAILA CON MARPLAÇA D’ANTONI FLUXÀ. 20.00 H NIT DE SWING I ROCK. UNIÓ MUSICAL INQUERA. PLAÇA D’ESPANYA. 22.00 H REVETLLA DE SANT ABDON I SANT SENÉN. TOMEU PENYA I GÉMINIS. PLAÇA DE MALLORCA

Dia 30 21.30 H LORENZO SANTAMARÍA. ENTRADA GRATUÏTA. PLAÇA DE MALLORCA. 23.45 H CORREFOC I BATUCADA FIERES DE FOC D’INCASORTIDA DE PLAÇA DE MALLORCA. 00.00 H CASTELL DE FOCS ARTIFICIALSPLAÇA DEL BESTIAR

 


 

AGOST

Dies 2 + 9 + 16 + 23 + 30 21.30 H BALL D’ESTIU A LA PLAÇA. BALL EN LÍNIA AMB IVAN I BERNAT RIERA I GERMANS MORRO. PLAÇA DE SANTA MARIA LA MAJOR

Dies 3 + 10 + 17 + 24 + 31 21.30 H BALL D’ESTIU A LA PLAÇA. BALL DE SALÓ AMB TONI ZAMBRANA. PLAÇA DE LA LLIBERTAT

 


 

EXPOSICIONS

“DIÀLEGS SUBMERGITS” DE SERGIO ÁLVAREZ FRUGONI. FINS AL 31 DE JULIOL. SA QUARTERA CENTRE D’ART

“ANTONI SOCÍAS, ENTRE L’ART I LA INDÚSTRIA”MUSEU DEL CALÇAT I DE LA INDÚSTRIA

 


 

ALTRES

BIBLIOTECA MUNICIPAL. OBERTA DURANT JULIOL I AGOST, DE DILLUNS A DIVENDRES DE 8.30 A 14 H. CLAUSTRE DE SANT DOMINGO, 1R PIS

BIBLIOPISCINA. OBERTA DURANT JULIOL I AGOST, DE DILLUNS A DIVENDRES, DE 9 A 13.30 H. POLIESPORTIU MUNICIPAL MATEU CAÑELLAS

SALA D’ESTUDI. OBERTA DURANT JULIOL I SETEMBRE, DE DILLUNS A DIVENDRES, DE 8.30 A 21 H. CLAUSTRE DE SANT DOMINGO, PLANTA BAIXA

 


 

FARMÀCIES DE GUÀRDIA

JULIOL

Dia 6 ARMENGOL COLLC/ MAJOR, 41
Dia 7 BALLESTER MORAGUESC/ MAJOR, 19
Dia 13 PERELLÓ OLIVERC/ DE COSTA I LLOBERA, 94
Dia 14 PUJADAS BALAGUERC/ DE JAUME ARMENGOL, 53
Dia 20 FALOMIR GÓMEZAV. DEL GENERAL LUQUE, 336
Dia 21 GISBERT PLANASC/ DE MANCOR, 60
Dia 27 CORTÉS RIBOTC/ D’ALCÚDIA, 117
Dia 28 CRESPÍ TANCOGRAN VIA DE COLOM, 177
Dia 30 GISBERT PLANASC/ DE MANCOR, 60

AGOST

Dia 3 BALLESTER MORAGUESC/ MAJOR, 19
Dia 4 CABRER REUSPLAÇA D’ESPANYA, 23
Dia 10 PUJADAS BALAGUERC/ DE JAUME ARMENGOL, 53
Dia 11 ARMENGOL COLLC/ MAJOR, 41
Dia 15 CRESPÍ TANCOGRAN VIA DE COLOM, 177
Dia 17 GISBERT PLANASC/ DE MANCOR, 60
Dia 18 PERELLÓ OLIVERC/ DE COSTA I LLOBERA, 94
Dia 24 CRESPÍ TANCOGRAN VIA DE COLOM, 177
Dia 25 FALOMIR GÓMEZAV. DEL GENERAL LUQUE, 336
Dia 31 CABRER REUSPLAÇA D’ESPANYA, 23

Compartir